Home / Nieuws & Blogs / Wij stellen aan u voor: ons legal tech team (#1)

Wij stellen aan u voor: ons legal tech team (#1)

| 8 november 2021

Sinds 1 november hebben wij bij ICTRecht onze dienstverlening uitgebreid met een nieuwe dienst: legal tech. In dit interview vragen we het legal tech team - bestaande uit Koen van Jaarsveld, Mark Zijlstra en Sten Demon (v.l.n.r.) - het hemd van het lijf. Over wat legal tech nu precies inhoudt, waar hun drang tot innovatie vandaan komt en hoe het team tot stand is gekomen. Lees snel verder!

Allereerst, wat is legal tech?

Sten: ‘’Sinds een aantal jaar hoor je de term legal tech steeds vaker in de juridische wereld. Softwareleveranciers schieten als paddenstoelen uit de grond, legal innovators spreken steeds vaker op juridische events en elke jurist wil mogelijkheden ontdekken om het werk efficiënter te maken. Op dit moment is er nog geen formele definitie van legal tech. Wij leggen legal tech uit als de technologie die ondersteunt bij juridische taken of deze zelfs geheel automatiseert. Legal tech is daarmee een verzamelnaam voor alle innovatieve mogelijkheden bij juridische processen.’’

Op welke manier gaat legal tech het verschil maken?

Mark: ‘’Op verschillende vlakken! Primair zorgt deze vorm van innovatie binnen legal voor meer efficiëntie. Doordat eenvoudige juridische taken worden versimpeld of geautomatiseerd, kunnen juridische werkzaamheden veel efficiënter worden uitgevoerd. Van deze efficiëntieslag heeft niet alleen legal profijt, maar ook alle met legal samenwerkende organisatieonderdelen. Doordat de jurist efficiënter kan werken zal de juridische afdeling steeds minder vaak snelle deals vertragen. De jurist gaat daarnaast binnen de eigen werkzaamheden meer waarde kunnen toevoegen, aangezien er simpelweg meer gelegenheid is voor het echte inhoudelijke juridische werk.’’

Waar komt jullie drang naar innovatie vandaan?

Koen: ‘’Wij zijn alle drie juristen. Ieder van ons heeft als jurist regelmatig op grote schaal standaard juridische werkzaamheden verricht voor opdrachtgevers. Hierdoor zijn wij van mening dat juridisch werk veel efficiënter kan. Vanuit deze gedachte is de drang naar innovatie ontstaan. Uiteindelijk vonden wij zelf steeds slimmere manieren om ons werk als jurist uit te voeren. Nu bundelen wij deze manieren en delen we dit met organisaties die ook behoefte hebben aan een efficiëntere juridische afdeling.’’

Hoe is jullie legal tech team eigenlijk tot stand gekomen?

Sten: ‘’Ons team is in het voorjaar van 2021 ontstaan. Ik werk zelf ruim zes jaar als juridisch adviseur bij ICTRecht en heb een privacyrechtelijke achtergrond. Ik ben al langere tijd bezig met de ontwikkeling van legal tech binnen ICTRecht. Mark en Koen zijn recentelijk in dienst getreden bij ICTRecht. Eerder waren zij al drie jaar collega’s, waarbij ze veel hebben samengewerkt op het gebied van legal tech en legal operations. Door onze krachten te bundelen, hebben wij in korte tijd een volwaardig dienstverleningsmodel kunnen ontwikkelen. Ons team is volledig tech gedreven. Wij geloven dan ook heilig in de legal tech-revolutie die inmiddels gestart is.’’

Volgende week deel 2 van het interview, waarin het team onder andere voorspellingen doet over hoe de juridische wereld er over 5 jaar uitziet. 

New call-to-action


Direct meer weten over legal tech? Lees verder: